Bireysel Psikolojik Danışmanlık


Kişisel, sosyal, eğitimsel veya mesleki konularda gelişim, sorun çözme, krizlerle baş etme, karar verme, kişiler arası çatışmaları çözme, krizlerle baş etme, iç çatışmaları çözme, ilişkileri çözme, kişisel iç görü ve farkındalık geliştirme ile ilgilidir.
Bireysel terapilerde, bireyin istekli olması ve danışmana kendisinin başvurması terapi sürecinin kalitesinde oldukça önemlidir. Bireysel seanslar 45-60 dk. arasında sürer ve psikolojik danışman tarafından danışanın ihtiyaçlarına göre şekillendirilir. Bireysel terapilerde, danışman-danışan arasındaki ikili ilişki oldukça önemlidir. Somutluk, saydamlık, en önemlisi de güven gerektirir.

Terapilerde, terapistin sunacağı aralıklarla seanslara katılmak oldukça önemlidir aksi takdirde düzensiz aralıklarla gelinen terapilerin sağlıklı sonuç vermesi beklenemez. Merkezimizde, sağlıklı bireylerin psikolojik problemlerinin çözülmesi hedeflenmektedir. Ruh sağlığı yerinde olan birey, kişilik parçalanması yaşamayan ancak kendi kişiliği içerisinde ruhsal problemler yaşayabilen ve bunun için profesyonel desteğe ihtiyaç duyan bireydir. Bu tanımla birlikte bireysel terapilerde destek alabileceğiniz alanlar şöyledir: